آجر سنتی

آجر سنتی

آجر نوعی سنگ مصنوعی بشمار می رود که از دیرباز تا کنون توسط بشر برای خانه سازی و تزیینات نمای ساختمانها از آن استفاده شده است. آجر بوسیله ی حرارت دیدن گل های قالب شده ی رس که به آن خشت گفته می شود بوجود می آیند.

تعریف خشت

برای تولید خشت ابتدا خاک رس و مقداری کاه جهت جلوگیری از هم گسسته شدن گل و دوام بیشتر خشت با هم مخلوط کرده و گل اولیه را بوجود می آورند پس از آن گل رس بوجود آمه را ورز می دهند و آنها را داخل قالب مورد نیاز پهن می کنند. پس از مراحل اولیه آنها را در آفتاب خشک می‌کنند. به این خشت، خشت خام گفته می‌شود. خشت خام در برابر رطوبت از بین می‌رود به همین خاطر خشت را می‌پزند که در این صورت به آن آجر گفته می شود. فرآیند پختن خشت در کوره آجرپزی که بدان داش گفته می‌شود انجام می‌شود.

خشت در ترکیبات و انواع گوناگون بوجود می آیند که همه آن ترکیبات برای پخت آجر مناسب نیستند. برای مثا نوعی خشت هستند که از ترکیب خاک رس و ریشه ی گیاهان بوجود می آیند این نوع خشت در کوره های پخت آجر بدلیل سوختن ترکیبات نباتی آن و از بین رفتن ریشه های مخلوط با خاک از بین می رود و در نتیجه آجر از تو پُری مناسبی ندارد.

آجرهای رسی به دو شکل سنتی(دستی) و ماشینی(صنعتی) تولید می شوند.

از قديمي ترين مصالح ساختماني که به وسيله بشر توليد شده است، مي باشد. سنگ باوجود فراواني و استقامت به راحتي در دسترس قرار نمي‌گيرد، اين مصالح طبيعي فرم دلخواه را به آساني به خود نمي‌گيرد و با صرف هزينه بسيار قطعات آن يکسان مي گردند و در اين حالت نيز دورريز زيادي از خود به جا مي گذارد. در حالي که گل حاصل از خاک رس که منشا تهيه آجر است به راحتي شکل دلخواه را به خود مي گيرد و محصولي همگن به دست مي‌دهد.

از اين رو مي توان با قالب زدن گل و حرارت دادن آن مصالحي سخت، داراي مشخصات فيزيکي، مکانيکي و شيميايي يکسان، متناسب با کاربرد، منطبق با فيزيک بدن انسان، با فرآيند توليد ساده، سريع و حمل ونقل آسان توليد کرد.

نحوه ی تولید آجر به روش سنتی

برای تولید آجر خاک خالص و مرغوب تهیه کرده و داخل آنرا پر از آب کرده تا خوب تا همه ی اجزای خاک خیس خورده و تبدیل به گل شود این اتفاق ممکن است تا سه روز طول بکشد. پس از اینکه اطمینان نسبی در مورد خیس خوردن خاک حاصل شد آنرا بوسیله لگد کردن و ورز دادن با هم مخلوط میکنند تا از آماده شدن و مخلوط صد درصد آن مطمئن شوند.

  •         پس از آماده شدن گل رس آنها در حجم کم خوب ورز می دهند و داخل قالبهایی با ابعاد مد نظر ریخته و اضافات آنرا توسط نخ برش، برش داده و از قالب جا می کنند.
  •         خشت ها را در داخل آفتاب می چینند یا روی آنرا می پوشانند تا اصطلاحا خود را بگیرند و رطوبت اولیه خود را از دست بدهند. تا هنگام انتقال به کوره از هم گسسته نشوند.
  •         پس از خشک شدن خشتها آنها را داخل کوره برده و در ردیف های مختلف میچینند. رنگ آجرها بر حسب نوع پخت و فاصله آنها با آتش تغییر می کند.
ارسال دیدگاه